Számomra ez az információ teljesen új volt, gondoltam megosztom Veletek, hátha Nektek is újat mond! ;)
Újraközeledési fázis másfél éves kor körül szokott jelentkezni. Ez tulajdonképpen egy reakció arra, hogy a gyerek megtanul járni, és ráébred, hogy uralja a teret, a saját testét és bármilyen messzire el tudna távolodni. Na, erre jön ez az újraközeledés, amikor megint nem akarja elengedni a mamáját, ha előtte jól el is molyolt már, akkor megint nem lehet Tőle eltávolodni, a WC-re is követi az embert, nem akar mással maradni, éjjel is többször ébredhet, és ha még szopik akkor kismilliószor kezd el szopizni.
Ha jól sikerül megoldani ezt a fázist, a mama elérhető, akkor szépen lecseng, és kezdődhet a valódi önállósodás nagyon lassan. Még utoljára nagyon biztos akar lenni benne a kisgyerek, hogy mindenképp ott van a mamája! Figyelemben és érzelmileg is elérhetőnek szeretné tudni.
Evolúciósan ez egy védekező mechanizmus, mert azért vacak lett volna, ha egy másfél éves, csak mert járni tud, messzire elment volna az őserdőben! :o)
Figyelnünk kell, hogy ne közvetítsünk kevert üzeneteket, ne akarjuk "lepattintani", mert ez nagyon összezavarhatja a gyerekünket!
Köszönet az információért Schneiderné Diószegi Eszternek!
Lilinél nem emlékszem erre a szakaszra, Annánál még csak most fog következni, kíváncsian várom milyen lesz. Amikor itt az idő, természetesen beszámolok róla! :)
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése